Feltettek egy kérdést 6000 cégnek, ami a következőképpen hangzott:
"Melyik mobilos appokat utáljátok a legjobban?"
És jő válasz... Amiben persze nem volt sok köszönet.
Főnökök rémei
A mobilos informatika egyik legkomolyabb cége, a kaliforniai Mobilelron által készített felmérés igencsak átfogó képet ad arról, hogy a dolgozók koncentrációját zavaró számtalan alkalmazás közül melyiket gyűlölik a legjobban a munkaadók.
Merthogy olyan munkahely nincs, ahol valami ne gátolná az effektív és eredményes munkavégzést; ahol a főnök ne hívatná be beosztottját, hogy egy kicsit elcsevegjenek a túlzott 9GAG-használatról.
A Mobilelron éppen ezért arra volt kíváncsi, hogy az adott cég melyik applikációkat blokkolja vagy tiltja munkaidőben, és végül igencsak érdekes végeredményt kaptunk.
Nos, akkor a lista:
1. Dropbox (felhőalapú tárhely-szolgáltató);
2. Angry Birds (játék);
3. Facebook (közösségi oldal);
4. Microsoft OneDrive (felhőalapú tárhely-szolgáltató);
5. Google Drive (felhőalapú tárhely-szolgáltató);
6. Box (felhőalapú tárhely-szolgáltató);
7. Whatsapp (csevegőprogram);
8. Twitter (ismeretségi hálózat és mikroblog-szolgáltatás);
9. Skype (csevegő, telefonáló program);
10. SugarSync (felhőalapú tárhely-szolgáltató).
Persze, aki volt már az érem egyik vagy másik oldalán, az nem lepődik meg túlságosan a lista egyes pontjain, hiszen a legtöbb munkavállaló tényleg képes hosszú perceket (mit perceket, órákat) elidőzni az Angry Birds-zel, a Facebookkal vagy épp a Skype-pal.
Beszélgetnek, játszanak és chatelnek munkaidőben, romlik a hatékonyság, csökken a bevétel, stb. Rémálom a kapitalizmusnak.
De igencsak meglepő azt látni, hogy a listán négy felhőalapú, a fájlok szinkronizálását lehetővé tevő alkalmazás is helyet kapott. Ez lényegében azt jelenti, hogy a cégekre leső fenyegetés gyakran nem is ölt testet: az jelentkezhet egy feltöltött és stikában megnézett film, meghallgatott zene, elolvasott ebook vagy épp bármi más formájában.
A vállalkozások IT-szakijai valószínűleg megőrülnek attól, hogy mekkora az átjárás ilyen esetben a munkavállalók otthoni gépe, mobilja és céges munkaállomásai között.
Ti mit gondoltok erről? A ti munkahelyeteken milyen alkalmazások használatát tiltják meg?
És persze ne felejtsük a meglepő kimaradókat, hiszen mi azt hittük, hogy a listára minimum felkerül a Pinterest, a Snapchat, a Netflix vagy épp a Gmail.